• На головну
  • Новини
  • Закликаємо мешканців Арцизької громади відмовитися від практики спалювання сухої рослинності та сміття

Закликаємо мешканців Арцизької громади відмовитися від практики спалювання сухої рослинності та сміття

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Мешканці приватних житлових будинків активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб.
 
У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.
 
Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.
 
‼️ Згідно з чинним законодавством спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО. Спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 гривень.
 
✅ Ідеальний спосіб позбутися решток трави, листя та бур’янів - перетворити на цінне добриво шляхом компостування. Компост із бур'янів, листя, трави – це ідеальне добриво, яке можна робити самостійно, регулярно і без грошових витрат. Його можна використовувати як високоякісне органічне добриво у саду та на городі для підживлення ґрунту і підвищення його родючості.
 
Закликаємо усіх мешканців Арцизької громади відмовитися від практики спалювання сміття, сухої трави та інших рослинних залишків! Подбайте про чисте повітря, про своє здоров'я та про людей, які живуть поруч з вами!
163712713 3553243698137323 8520754072480379084 n