• На головну
  • Новини
  • Начальник відділу освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради дає відповіді на найпоширеніші запитання стосовно організації освітнього процесу

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради дає відповіді на найпоширеніші запитання стосовно організації освітнього процесу

Воєнні події згенерували нові виклики для сфери освіти. Звичайно, з цього приводу виникає багато питань.
Як пояснила Людмила Петрівна Жосан, начальник відділу освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради, до неї щоденно звертаються батьки школярів за роз'ясненнями в організації освітнього процесу.
Тому Людмила Петрівна надає відповіді на найрозповсюдженіші питання.
 
1. Чи може вчитель схиляти батьків до дистанційної форми навчання?
- Ні. Батьки самі вибирають форму навчання для своєї дитини. Тим паче, що у всіх школах, крім філій, в нас є укриття, а тому можливість навчатися очно.
 
2. Батьки вирішують вчитися дистанційно. Чи може їх дитина через засоби зв'язку приєднатися до уроку онлайн зі своїм класом і своїм вчителем?
- Так. Але батьки мають подбати про наявність гаджета у дитини і інтернету у момент проведення уроків.
 
3. Дитина відмовляється переходити у дистанційний клас. Залишається зі своїм класом, який вчиться очно. До уроків приєднується онлайн. Через відсутність світла не відвідала уроки. Чи повинен вчитель для цієї дитини увечері проводити повторно уроки онлайн?
- Ні. Це подвійне навантаження. Вчитель проводить уроки один раз. Вчитель може записати свій очний урок онлайн й відправити учню на опрацювання.
 
4. Вранці не було світла. Вчитель початкових класів не вийшов на зв'язок. Через декілька годин його увімкнули. Батьки просять провести уроки, вчитель відмовляється, бо вийшов час, і в нього інші плани.
- Враховуючи, що в початковій школі майже усі уроки проводить один і той самий вчитель, тут можливий гнучкий графік і вчитель зобов'язаний провести уроки. Крім цього, в Арцизі працюють коворкінги, де завжди є інтернет і звідки вчитель теж може провести заняття.
 
5. Не було світла, інтернет поганий. Вчитель скинув у гугклас матеріал уроку і відеозапис до нього. Чи вважається, що він провів урок?
- Так. Очно надолужать.
 
6. Чи є термін подання заяв на вибір форми навчання?
- Ні. Батьки у будь-який момент можуть написати заяву і змінити форму навчання. Наприклад, з дистанційної на очну.
 
7. Чи зобов'язаний директор провести батькам екскурсію по укриттю?
- Так.
 
8. Якщо зранку тривога, чи приводити дитину до школи?
- Якщо є можливість перечекати її вдома, то краще не відводити. Але якщо дім далеко й ви вже біля школи, то вчителі одразу відведуть дитину до укриття. Уроки розпочнуться після скасування тривоги.
Але в деяких селах, де великі укриття, є можливість проводити заняття в самому укритті.
 
На усі інші питання начальник відділу освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради готова відповісти в особистих повідомленнях.
327957327 572695407776736 4112705266971918241 n