ВІДДІЛ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ АРЦИЗЬКОЇ МІСЬКРАДИ ІНФОРМУЄ: ЯК ВСТАНОВИТИ ОПІКУ НАД НЕДІЄЗДАТНОЮ ОСОБОЮ (віком старше 18 років)?

Серед найбільш вразливих категорій населення, якими опікується Відділ соціального захисту населення, є повнолітні недієздатні особи, які через стійкі психічні розлади не усвідомлюють значення своїх дій та не можуть керувати ними.

Над такими особами встановлюється опіка, як особлива форма державної турботи, спрямована на захист їх прав та інтересів.
На роль опікунів і піклувальників можуть претендувати повнолітні громадяни, які є дієздатними.

Для отримання висновку для встановлення опіки над недієздатними особами (віком старше 18 років), які визначаються судом недієздатними подаються такі документи:
1. Копії паспорта опікуна (піклувальника) та підопічного.
2. Довідка МСЕК про групу інвалідності ( у разі наявності групи інвалідності).
3. Копії правовстановлюючих документів на квартиру, машину та інше майно (свідоцтво про приватизацію, договорів купівлі – продажу, тощо).
4. Акт обстеження умов проживання та опис майна особи, щодо якої розглядається питання встановлення опіки або піклування (складається представниками опікунської ради).
5. Заява ( приймається з повним пакетом документів, зразок заяви надається представниками опікунської ради).
6. Заяви про надання згоди повнолітніх членів сім’ї недієздатного та членів сім’ї опікуна.
7. Довідка про стан здоров’я, з психоневрологічного диспансеру та про проходження профілактичного наркологічного огляду від нарколога.
8. Акт обстеження умов проживання майбутнього опікуна (складається представниками опікунської ради).
9. Копії документів, що підтверджують родинні відносини майбутнього опікуна та особи, що потребує опіки (свідоцтво про народження, одруження, розлучення, тощо).
10. Рішення суду про визнання особи недієздатною, у разі якщо особа є недієздатною.

➡️ За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Арциз, вул. Соборна, 46, Відділ соціального захисту населення Арцизької міської ради – 2-й поверх.
ea004de7 9a94 4881 af7c 3b9766729a87 620x415