Депутати звернулися до керівництва країни щодо перегляду умов призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям

На минулій сесії депутатів Арцизької міської ради було затверджено звернення до Президента України, Кабінету Міністрів щодо призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям.

До Арцизької міської ради надходять численні звернення від членів малозабезпечених сімей та матерів-одиначок, які потребують допомоги у розв’язанні проблем, пов’язаних із отриманням державної соціальної допомоги, оскільки у її наданні службами соціального захисту їм відмовлено.

Депутати вимагають скасувати для матерів-одиначок та малозабезпечених родин із сільської місцевості сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сумарно понад три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Наводимо текст даного звернення від керівництва та депутатського корпусу Арцизької міської ради:

«Тематика соціального захисту населення для українців є однією з найактуальніших. Вважаємо, що на сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист тих категорій населення, які мають найбільший ризик бідності.

Згідно із частиною першою статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених Законодавством України. Відповідно до пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону серед видів державної допомоги сім'ям з дітьми є допомога на дітей одиноким матерям.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 року № 1101 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплати послуг окремим категоріям населення», згідно з яким передбачено надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Разом із тим, згідно з п.10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (зі змінами), державна соціальна допомога одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям не призначається, якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи. Державна соціальна допомога у зазначеному випадку призначається, якщо особи  протягом періоду, за який враховуються доходи, сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців.

Враховуючи вищевикладене, констатуємо, що на адресу органів місцевого самоврядування надходить багато звернень від представників малозабезпечених сімей та матерів-одиначок, які потребують допомоги у розв’язанні проблем, пов’язаних із отриманням державної соціальної допомоги, адже їм службами із соціального захисту відмовлено у наданні державної соціальної допомоги.

Підкреслюємо, що сьогодні, в умовах наслідків кризи, спричиненої пандемією COVID-19, особливо у сільській місцевості, неможливо знайти роботу через відсутність виробництва, щоб сплатити єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Навіть при реєстрації в центрі зайнятості як безробітних або як таких, що шукають роботу, громадяни не можуть отримати роботу за місцем проживання, тому що її на селі немає, а залишати родину і їхати до інших населених пунктів, не маючи коштів на оплату оренди квартири або її купівлі, є неможливим. Люди знаходяться фактично на межі бідності, а найстрашніше, що в таких умовах зростають діти – в умовах економічного насильства, крім того, недоїдання та недоотримання необхідних вітамінів дітьми впливає на їх фізіологічний розвиток. Усе це може призвести до фактів грабіжництва та розбою, бо люди мусять якось виживати в умовах злиденності. І як наслідок: країна отримує молоде покоління, скалічене створеними умовами існування, наголошуємо – існування , а не життя.

Усі в суспільстві розуміють, що діти потребують турботи та захисту як ніхто інший. Крім того, процес виховання потребує немало зусиль, а для самотніх жінок ця місія є складною. Тож держава має підтримувати одиноких матерів з метою забезпечення гідних умов проживання їхніх сімей.

Отже, зважаючи на вищевикладене, просимо сприяти у врегулюванні ситуації та розглянути питання щодо внесення змін до «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (зі змінами), а саме: скасувати для матерів-одиначок та малозабезпечених родин сільської місцевості сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи».

abb5eddf56791dbfe1b8e92b7829e99e433e3646 1