Соціально-психологічна реабілітація

Внаслідок війни з боку РФ через постійну небезпеку для життя та значний стрес у військових , а також у населення, особливо у дітей, які проживають вздовж лінії фронту та прифронтових районах, спостерігаються численні психологічні розлади, такі як порушення сну, розлади уваги, пам’яті, тривожні розлади, захворювання на нервовому ґрунті, емоційне вигорання та інші. Наше суспільство ще остаточно не усвідомило, наскільки великі маси людей вже потребують і потребуватимуть у майбутньому систематичного психологічного супроводу, короткострокових чи довготривалих реабілітаційних заходів.

Окрім цього, в умовах військового конфлікту особливого загострення набули проблеми домашнього та ґендерно зумовленого насильства тощо. Внаслідок існуючих проблем та психологічного напруження виникає ризик потрапляння означених сімей у категорію тих, що перебувають у складних життєвих обставинах, де батьки не в змозі належним чином виконувати батьківські обов’язки по відношенню до своїх дітей.
Відповідно до міжнародних стандартів у всіх діях щодо дітей першочергова увага приділяється захисту прав дітей та забезпеченню їхніх найкращих інтересів, а в умовах війни – мінімізації його негативних наслідків.

У цілому на сьогоднішній день суспільно-політична ситуація ускладнена тим, що війна триває і важко передбачити час та спосіб її розв’язання. Це посилює тривожні настрої в суспільстві, страхи і вимагає впровадження програм та методик, які б базувалися на концептуальних засадах поєднаннятрадиційних, інноваційних, альтернативних матеріалів, спрямованих на реалізаціюрозвивальних, виховних, навчальних цілей і єднання психологічної, медико-оздоровчої, педагогічної, правової та соціальної реабілітації .

З метою забезпечення прав вразливих категорій дітей, зокрема тих, що постраждали від жорстокого поводження, у тому числі насильства, торгівлі дітьми, а також воєнних дій, на отримання якісних соціальних послуг, психологічної допомоги та реабілітації КУ «ЦНСП» Арцизької міської ради  створені умови для отримання відповідної послуги на території громади .

Отже, соціально-психологічну реабілітацію можна визначити як мультифакторний, комплексний процес відновлення і підтримання психологічного здоров’я особистості, і насамперед, її здатності відчувати психологічне благополуччя ,а для її отримання треба звернутися до

КУ «ЦНСП» Арцизької міської ради за адресою :м.АРЦИЗ, вул. СОБОРНА,46

тел. (04845) 62092

article 156 cover en US